menu
close

Microsoft a Accenture spouštějí alianci pro kybernetickou obranu poháněnou umělou inteligencí

Společnosti Accenture a Microsoft oznámily významnou společnou investici do vývoje pokročilých bezpečnostních řešení založených na generativní umělé inteligenci, která mají reagovat na rostoucí hrozby v oblasti kybernetické bezpečnosti. Podle aktuálních dat je totiž 90 % organizací nepřipraveno na útoky využívající AI. Partnerství spojuje odborné znalosti Accenture v oblasti kybernetické bezpečnosti s bezpečnostními technologiemi Microsoftu ve čtyřech klíčových oblastech: modernizace bezpečnostních operačních center, automatizovaná ochrana dat, migrace s důrazem na bezpečnost a pokročilá správa identit. Spolupráce již přinesla úspěch ve společnosti Nationwide Building Society, kde AI nástroje zefektivnily bezpečnostní infrastrukturu a urychlily detekci hrozeb.
Microsoft a Accenture spouštějí alianci pro kybernetickou obranu poháněnou umělou inteligencí

V prostředí kybernetické bezpečnosti, které je čím dál více ovlivňováno hrozbami posílenými umělou inteligencí, oznámily společnosti Accenture a Microsoft dne 10. července 2025 strategické rozšíření svého dlouhodobého partnerství s cílem vyvinout novou generaci bezpečnostních řešení poháněných generativní AI.

Načasování je klíčové – podle aktuální zprávy Accenture State of Cyber Resilience 2025 je totiž 90 % organizací po celém světě nedostatečně připraveno bránit se kybernetickým hrozbám, které využívají umělou inteligenci. Tato zranitelnost přetrvává i přes rychlý nárůst rychlosti, propracovanosti a rozsahu útoků zaměřených na firmy napříč odvětvími.

„Globální kybernetické hrozby, které nyní využívají AI, nabírají na rychlosti, propracovanosti i rozsahu,“ uvedl Paolo Dal Cin, globální šéf Accenture Security. „Zavedením automatizace a generativních AI řešení mohou organizace zcela přehodnotit své bezpečnostní operace a předběhnout stále sofistikovanější útočníky.“

Partnerství se zaměřuje na čtyři strategické oblasti. První je modernizace bezpečnostních operačních center (SOC), která integruje Microsoft Sentinel, Microsoft Defender a Accenture Adaptive MxDR s AI nástroji jako Microsoft Security Copilot. To umožňuje analytikům rychlejší vyšetřování hrozeb a může zvýšit efektivitu SOC až o 30 %. Druhou oblastí je automatizovaná ochrana dat využívající Microsoft Purview a rámec Accenture pro automatickou klasifikaci citlivých dat napříč platformami Microsoft 365. Třetí oblastí je migrace s důrazem na bezpečnost, která zjednodušuje starší systémy a může přinést úspory nákladů ve výši 35–50 %. Poslední oblastí je pokročilá správa identit, která využívá Microsoft Entra Suite pro zavádění bezheslové autentizace a správu identit ve velkém měřítku.

Spolupráce již přinesla konkrétní výsledky ve společnosti Nationwide Building Society ve Velké Británii. Díky rozsáhlé migraci na Microsoft Sentinel získala Nationwide jednotnou a zefektivněnou bezpečnostní infrastrukturu, která urychluje detekci kybernetických hrozeb. Projekt využil schopnosti generativní AI v oblasti správy bezpečnostních informací a událostí, kterou společně vyvinuly obě firmy, a která urychlila migraci stovek terabajtů dat.

„V dynamickém a komplexním prostředí hrozeb je důležité, abychom nadále rozvíjeli naše stávající kybernetické operace a zůstali o krok napřed,“ uvedl David Boda, šéf bezpečnosti a odolnosti ve společnosti Nationwide. „Využití generativní AI při migraci nám umožnilo realizovat změnu efektivněji a uvolnit tak kapacitu pro další zlepšování.“

Toto partnerství je součástí širšího trendu v odvětví, kdy přední technologické firmy stále častěji spolupracují na vývoji bezpečnostních řešení poháněných umělou inteligencí, která dokáží držet krok s rychle se vyvíjejícím spektrem hrozeb.

Source:

Latest News