У кіберпросторі, де дедалі більшу роль відіграють загрози, підсилені штучним інтелектом, Accenture та Microsoft 10 липня 2025 року оголосили про стратегічне розширення багаторічного партнерства для спільної розробки рішень нового покоління з кібербезпеки на основі генеративного ШІ.
Час для цього обрано невипадково: згідно зі звітом Accenture State of Cyber Resilience 2025, 90% організацій у світі недостатньо підготовлені до захисту від кіберзагроз, посилених штучним інтелектом. Така вразливість існує попри стрімке зростання швидкості, складності та масштабів атак, спрямованих на бізнес у різних галузях.
"Глобальні кіберзагрози, які тепер використовують ШІ, стають дедалі швидшими, складнішими та масштабнішими", — зазначив Паоло Даль Чін, глобальний керівник Accenture Security. "Завдяки впровадженню автоматизації та рішень на основі генеративного ШІ організації можуть переосмислити свої SecOps і випередити зростаючі ворожі кіберзагрози".
Партнерство зосереджене на чотирьох стратегічних напрямках. По-перше, модернізація центрів операцій безпеки (SOC) інтегрує Microsoft Sentinel, Microsoft Defender і Adaptive MxDR від Accenture з інструментами ШІ, такими як Microsoft Security Copilot, що дозволяє аналітикам швидше досліджувати загрози та потенційно підвищити ефективність SOC до 30%. По-друге, рішення з автоматизованого захисту даних використовує Microsoft Purview та фреймворк Accenture для автоматичної класифікації конфіденційних даних у Microsoft 365. По-третє, підхід до міграції з акцентом на безпеку оптимізує застарілі системи, що може забезпечити економію витрат на 35–50%. Нарешті, вдосконалене управління ідентичністю використовує Microsoft Entra Suite для впровадження безпарольної автентифікації та масштабованого управління доступом.
Співпраця вже довела свою ефективність на прикладі Nationwide Building Society у Великій Британії. Завдяки масштабній міграції на Microsoft Sentinel Nationwide отримала оптимізовану, уніфіковану інфраструктуру безпеки, яка прискорює виявлення кіберзагроз. У проекті використовувалася спільно розроблена обома компаніями можливість управління інформацією про безпеку та події на основі генеративного ШІ, що дозволило прискорити міграцію сотень терабайтів даних.
"У динамічному та складному середовищі загроз важливо постійно вдосконалювати наші існуючі операції з кібербезпеки, щоб залишатися на крок попереду", — зазначив Девід Бода, директор з безпеки та стійкості Nationwide. "Використання генеративного ШІ для міграції дозволило нам впровадити зміни більш ефективно, що, своєю чергою, звільнило ресурси для ширших покращень".
Це партнерство є частиною ширшої тенденції в індустрії, коли провідні технологічні компанії дедалі частіше об’єднують зусилля для створення рішень із безпеки на основі ШІ, здатних відповідати сучасному ландшафту загроз.