У стратегічному кроці, спрямованому на те, щоб вивести Meta на передову розвитку штучного інтелекту, генеральний директор Марк Цукерберг офіційно оголосив про запуск Meta Superintelligence Labs (MSL), об'єднавши всі ініціативи компанії у сфері ШІ під одним амбітним підрозділом.
Нову організацію очолює Александр Ван, 28-річний засновник і колишній CEO Scale AI, який приєднався до Meta на посаді головного директора з питань ШІ після інвестиції у $14,3 млрд, що надала Meta 49% частки у Scale AI. Ван працює у тандемі з Нетом Фрідманом, колишнім CEO GitHub, який відповідатиме за продукти на основі ШІ та прикладні дослідження. Обидва керівники підпорядковуються безпосередньо Цукербергу.
"Оскільки темпи розвитку ШІ прискорюються, створення суперінтелекту вже не за горами," — написав Цукерберг у внутрішньому меморандумі наприкінці червня. "Я вважаю, що це стане початком нової епохи для людства, і я повністю відданий тому, щоб Meta очолила цей шлях."
Компанія активно залучає провідних фахівців у сфері ШІ, найнявши 11 дослідників з конкуруючих організацій. Серед нових співробітників — Джек Рей, який керував попереднім навчанням моделей Gemini від Google; Цзяхуей Ю, співавтор моделей o3 та GPT-4o від OpenAI; Шенцзя Чжао, співавтор ChatGPT і GPT-4; а також Джоел Побар, який працював над системами інференсу в Anthropic. За даними галузевих ЗМІ, Meta запропонувала цим дослідникам компенсаційні пакети до $100 млн.
MSL об'єднає всі команди Meta, що працюють над ШІ, включаючи розробників базових моделей, таких як Llama, фахівців з продуктової розробки та групу Fundamental AI Research (FAIR). До підрозділу також увійде нова лабораторія, яка спеціалізуватиметься на створенні моделей ШІ наступного покоління "з метою досягти передових результатів вже протягом наступного року".
Створення Meta Superintelligence Labs є найбільшою на сьогодні організаційною ставкою Цукерберга на розвиток ШІ, оскільки компанія змагається з такими гігантами, як OpenAI, Google та Anthropic, у гонці до штучного загального інтелекту (AGI) та далі. Цей крок уже викликав резонанс у галузі: головний науковий співробітник OpenAI Марк Чен охарактеризував відтік талантів як "відчуття, ніби хтось проник у наш дім і щось украв".