OpenAI готується здійснити революцію у своїх пропозиціях штучного інтелекту завдяки GPT-5 — єдиній моделі, яка об’єднає різні спеціалізовані системи компанії в одне комплексне рішення.
OpenAI планує об’єднати прориви у своїй поточній лінійці та представити «найкраще з двох світів» у GPT-5. За словами Ромена Юе, керівника напрямку роботи з розробниками в OpenAI: «Прорив у міркуванні в O-серії та прориви в мультимодальності в серії GPT будуть об’єднані, і це буде GPT-5».
На відміну від попередніх ітерацій, які вимагали перемикання між спеціалізованими моделями, GPT-5 інтегрує ці можливості в одну, більш потужну систему, створюючи «менше компромісів і більш ефективний досвід роботи з ШІ — незалежно від того, чи використовуєте ви його для спілкування, міркувань чи мультимодальних завдань».
Таке об’єднання обіцяє більш інтуїтивний досвід, оскільки користувачам більше не доведеться обирати різні моделі для різних завдань. GPT-5 працюватиме безшовно у різних застосунках, забезпечуючи стабільну продуктивність через єдиний інтерфейс.
Хоча генеральний директор OpenAI Сем Альтман підтвердив, що запуск GPT-5 очікується «десь улітку» 2025 року, він зазначив, що точний час залежить від досягнення внутрішніх стандартів і показників. «Я не знаю точно коли», — заявив Альтман, підкресливши, що модель буде випущена лише тоді, коли відповідатиме цілям OpenAI щодо продуктивності.
OpenAI покладає великі надії на нову модель, раніше стверджуючи, що «GPT-5 також зробить існуючі моделі значно кращими у всьому». Джеррі Творек, віцепрезидент OpenAI, описав її як «нашу наступну базову модель, яка має зробити все, що наші моделі вміють зараз, ще краще і з меншим перемиканням між моделями».
Напрям компанії відображає конвергенцію спеціалізованих можливостей: «Ми поєднуємо спеціалізовані можливості міркування O-серії з природнішими розмовними навичками та використанням інструментів серії GPT. Об’єднуючи ці сильні сторони, наші майбутні моделі підтримуватимуть безшовні, природні розмови поряд із проактивним використанням інструментів і розв’язаннм складних завдань».
Такий уніфікований підхід є значною зміною у розробці моделей ШІ, що потенційно усуне плутанину через множинність спеціалізованих моделей і створить більш універсальну основу для різних застосувань — від досліджень до генерації контенту.