menu
close

Саміт ВООЗ продемонструє інновації в сфері штучного інтелекту для вирішення глобальних викликів у охороні здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) разом із партнерами з ООН проведе спеціалізований воркшоп, присвячений інноваціям у сфері ШІ для медицини, під час майбутнього саміту AI for Good 2025. Захід відбудеться 11 липня в Женеві, а сесія «Сприяння інноваціям та доступу до ШІ в охороні здоров’я» продемонструє практичні застосування ШІ, зокрема системи тріажу для зон конфлікту та діагностику неінфекційних захворювань на основі ШІ. Мета заходу — просування стандартизованих рекомендацій і посилення міжсекторальної співпраці у стрімко зростаючій галузі медичного ШІ.
Саміт ВООЗ продемонструє інновації в сфері штучного інтелекту для вирішення глобальних викликів у охороні здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я та її партнери з ООН планують представити новаторські застосування штучного інтелекту в медицині на спеціалізованому воркшопі в рамках саміту AI for Good 2025 у Женеві.

Сесія під назвою «Сприяння інноваціям та доступу до ШІ в охороні здоров’я» відбудеться 11 липня за участі ВООЗ, Міжнародного союзу електрозв’язку (ITU) та Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO). Саме ці три організації є засновниками Глобальної ініціативи з питань ШІ для охорони здоров’я (GI-AI4H) — спільного проєкту, започаткованого у 2023 році для використання потенціалу ШІ в розвитку медицини.

Під час воркшопу буде продемонстровано низку передових застосувань ШІ, спрямованих на вирішення нагальних глобальних проблем охорони здоров’я. Серед них — великі мовні моделі для медичного тріажу в зонах конфлікту, діагностичні інструменти на основі ШІ для неінфекційних захворювань, а також шляхи комерціалізації інтелектуальної власності у сфері медичних технологій. Учасники також отримають попередній огляд нового технічного звіту ВООЗ щодо використання ШІ в традиційній медицині, офіційна презентація якого відбудеться пізніше того ж дня.

Ініціатива GI-AI4H є важливим кроком у розвитку підходу ООН до впровадження ШІ в охороні здоров’я. Вона продовжує роботу фокус-групи ITU-WHO з питань ШІ для медицини (2018–2023), яка розробила систему оцінювання рішень на основі ШІ для сфери охорони здоров’я. Нинішня ініціатива має на меті створення ефективних механізмів управління та технічних стандартів, а також сприяння обміну знаннями між світовими спільнотами охорони здоров’я та ШІ.

«Оскільки системи охорони здоров’я у всьому світі стикаються зі зростаючим попитом, обмеженими ресурсами та нерівністю в доступі, ШІ відкриває значні можливості для підвищення ефективності реагування на надзвичайні ситуації, оптимізації розподілу ресурсів і розширення доступу до медичних послуг», — зазначає ВООЗ у своєму описі заходу. Водночас організація підкреслює, що швидка інтеграція ШІ в медичні екосистеми вимагає надійних етичних та управлінських рамок.

Воркшоп орієнтований на політиків, технологів, медичних працівників і гуманітарних лідерів. Основна увага буде приділена трьом ключовим темам: глобальному ландшафту ШІ для медицини, практичним прикладам використання ШІ на передовій охорони здоров’я та перетину інтелектуальної власності й ШІ у сфері медицини.

Source:

Latest News